Teksty, Zdjęcia

Wszystko o podróżach i wyjazdach


Tajlandia - baśniowa kraina
Labels: PodróżeTajlandiaAzja

Procesje woskowych zamków, wyścigi bawołów na dzień przed pełnią księżyca oraz płynące rzeką długie łodzie pełne kwiatów i płonących świec, zdają się być migawkami z jakiejś niezwykłej baśni, czy fantastycznego filmu.

Tajlandia | Bangkok - Pałac Królewski w Bangkoku

Tymczasem są to przykładowe obrazy zaczerpnięte z festiwali, odbywających się niemalże przez cały rok w Tajlandii. Uroczystościom tym zawsze towarzyszy bogactwo kolorów, niezwykła gra świateł i moc atrakcji, które, aby w nie uwierzyć, trzeba zobaczyć na własne oczy.

Położona w południowej części Półwyspu Indochińskiego Tajlandia jest rzeczywiście krainą niezwykłą, w której obok nowoczesnych biurowców i hoteli, świadczących o prężnie rozwijającym się przemyśle, spotykamy monumenty świątyń i przenikliwe spojrzenia posągów Buddy przypominające o świetności i żywotności dawnych tradycji. Podczas licznie odbywających się uroczystości, nad dachami przepysznych świątyń Tajlandii, szybują kolorowe latawce, zaś rzekami miast płyną świetliste kielichy z liści bananowca, mające zapewnić szczęście i odegnać zły los.

Niezapomnianym wrażeniem z pewnością będą wizyty w ruinach dawnych stolic kraju: Chiang Mai, Ajjuthaja i Sukhotai, gdzie zachowało się wiele budowli świątynnych i monumentalnych posągów Buddy. Wszystkie zabytki architektury położone są w malowniczym otoczeniu, pełnym zieleni i kwiatów oraz przepływających gdzieniegdzie srebrzystych strumyków. Niektóre świątynie ulokowano pośrodku niewielkich jezior, jeszcze inne podziwiać możemy z pokładu łodzi lub z grzbietu słonia.

Doskonałym pomysłem na wypoczynek jest odwiedzenie jednej ze słonecznych tajskich plaż, a następnie oddanie się uciechom podniebienia w pobliskiej restauracji. Rozmaite kombinacje ryżu, egzotycznych przypraw, owoców morza i mleczka kokosowego z pewnością nastroją nas pozytywnie i odpowiednio przygotują do odbioru kolejnych, niezapomnianych wrażeń.

 

Partnerzy